Sunday, April 18, 2010

افتخار دیگری برای دولت کودتا : تاسیس سفارت سوازیلند در ایران

وزیران امور خارجه ایران و سوازیلند راههای گسترش روابط در زمینه های سیاسی ، کشاورزی و بهداشتی را بررسی کردند.

سوایزلند حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و دارای بیشترین مبتلایان به بیماری ایدز در جهان است به طوریکه نیمی از زنان 25 تا 29 ساله این کشور به این بیماری مبتلا هستند.

امسال دهها هزار دختر سوایزلندی به صورت نیمه عریان در مکانی که تعیین شده گرد هم آمده اند تا پادشاه کشورشان از میان آنان یک دختر را به عنوان چهاردهمین همسر خود برای ازدواج انتخاب نماید.

ادشاه سوایزلند هر ساله به دلیل هزینه کردن حدود 13 میلیون دلار برای برگزاری این مراسم، مورد انتقاد افراد و گروه‌های داخلی و خارجی قرار می‌گیرد به ویژه اینکه این کشور کوچک از فقیرترین کشورهای جهان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، لوتفو دلامینه وزیر امور خارجه پادشاهی سوازیلند به همراه وزیر بهداشت این کشور که به منظور شرکت در اجلاس خلع سلاح تهران به تهران سفر کرده‌اند، روز پنجشنبه با منوچهر متکی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

در این دیدار طرفین در خصوص موضوعات مورد علاقه گفتگو نموده و راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه در زمینه‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار دادند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و طرف سوازیلندی ضمن رایزنی در خصوص مسایل منطقه‌ای و بین المللی ضمن ابراز رضایت از وضعیت مناسبات موجود فیمابین نسبت به استمرار و گسترش آن در آینده ابراز خوشبینی نمودند که حضور دو وزیر کابینه این کشور آفریقایی در اجلاس خلع سلاح تهران موید روند رو به رشد روابط دو کشور است .

No comments:

Post a Comment